Hoppa till sidans innehåll

KM 2022


Speldag: 29 Maj
Spelplats: Kungshallen

Alla resultat

Singel

1.   Peter Gripler              Klubbmästare 2022

2.   Wiktor Salawa

3.   David Rudén

3.   Thomas Trumstedt

5.   Shan Rehman

5.   Adam Haider

5.   Kevin Isgren

5.   Tommi Lankinen (Bro IK)

9.   Rolf Eriksson

9.   Diako Ahmad

9.   Walter Klingström  (Upplands-Väsby)

9.   Tilda Liske

9.   Fredrik Brännlund

9.   Mattias Sjöö

9.   Kristofer Arwin

9.   William Lindberg

17. Elias Eriksson

17. Juni Kinell (Upplands-Väsby)

19. Joakim Liske (vann B-slutspelet)

20. Kenneth Levin

21. Divin Ahmad

21. Linus Isgren

23. Anthony Eriksson

23. Henrik Isgren

23. Felix Arwin

23. Jonathan Gellerbrink

27. Robyn Rosu

27. Elias Östman

Dubbelmästarna

1. Wiktor Salawa / Diako Ahmnad

2.  David Rudén / Mattias Sjöö

3.  Kevin Isgren / Adam Haider

3.  Shan Rehman / Erik Walve

5.  Anthony Eriksson / Peter Eriksson

5.  Rolf Eriksson / Joakim Liske

5. Fredrik Brännlund / Tommi Lankinen (Bro IK)

5. Felix Arwin / Kristofer Arwin

9. William Lindberg / Tilda Liske (vann B-slutspelet)

10.Divin Ahmad / Linus Isgren

11.Juni Kinell (Upplands-Väsby) / Walter Klingström (Upplans-Väsby)

11. Henrik Isgren / Kenneth Levin

13. Jonathan Gellerbrink / Elias Östman 

B-gruppen

1.  Divin Ahmand

2.  Linus Isgren

3.  Robyn Rosu

3.  Antony Eriksson

C-gruppen

1.  Levi Walve

2.  Alexander Kotsch Eriksson

3.  Michael Prandas Werelius

4.  Andreas Brofalk

D- och E-gruppen

1.  Alexandru Mocerniuc

2.  Nep Waldivia

3.  Tomas Prchal

3.  Kalle Haleen

5.  Axel Eriksson          (vann B-slutspelet)

6.  Victor Sjöberg

7. Alvar Borgström

7. Erik Hinas


Pingisskolan

1.  Léon Sivertsen Rosenblad

2.  Jacob Mesfin

3.  Miljan Miljevic

 

Tjejgruppen

1.  Tilde Sjöberg

2.  Emilia Lankinen

Familjedubbel

  1.  Joakim Liske / Tilda Liske

  2.  Peter Eriksson / Antony Eriksson

  3.  Levi Walve / Erik Walve

  3.  Felix Arwin / Kristofer Arwin

  5.  Juni Kinell (Upplands-Väsby) / David Kinell (Upplands-Väsby)

  5.  Walter Klingström (Upplands Väsby) / Daniel Azzarei (Upplands-Väsby)

  5.  Wiktor Salawa / Piotr Salawa

  5.  Linus Isgren / Henrik Isgren

  9. Michael Prandas Werelius / Martin Werelius

  9. Axel Eriksson / Viktor Sätterström

  11. Tomas Prchal / Tomas SR Prchal    (vann B-slutspelet)

  12. Diako Ahmad / Osman Ahmad

  13. Emilia Lankinen / Tommi Lankinen (Bro IK)

  13. Kalle Eriksson / Klara Sätterström

  15. Erik Hinas / Knut Hinas

Mamma cup

  1.  Merit Lankien

  2.  Linda Sjöberg

  3.  Gerd Klingström (Upplands-Väsby)

 

Pappa cup

  1.  Tomas Prchal

  2.  David Kinell (Upplands-Väsby)

  3.  Kalle Eriksson

  3.  Osman Ahmad

  5. Sesinos Mesfin

  5. Knut Hinas

  5. Daniel Azzari
  

Uppdaterad: 01 JUN 2022 18:20 Skribent: Joakim Liske
E-post: Adressen Gömd

TKBTK's samarbetspartners

 

Uppge koden TKBTK och få 10% rabatt på allt ni hyr hos ALADDINS.

För alla fester och party'n stora som små

Allt i arbetskläder

 

 Beställ pingis saker här!

 

Donic

 

Upplandsbro

 Yasaka 

 

Gilla Donic Facebook

 

Gilla Yasaka Facebook

 

Stöd TBBTK genom Svenska spel

  

TKBTK's 

sponsrande supporter

 

 

 

Postadress:
Tibble-Kungsängen BTK - Bordtennis
Roy Westin, Kritstigen 8
19633 Kungsängen

Kontakt:
Tel: 0707783103
E-post: This is a mailto link

Se all info