Dela nyhet
Var med och påverka TKBTK!
Idag, 19:26
Visste du att du som medlem kan vara med och påverka vad TKBTK gör och hur klubben utvecklas?
Inför årsmötet, som kommer genomföras under mars månad, har du som medlem möjlighet att skicka in förslag och idéer på sådant du tycker att klubben ska förändra, börja göra eller kanske arbeta vidare med.
Det kan handla om till exempel:
-
utveckling av vår verksamhet inom t.ex. träning och/eller tävling
-
förslag på särskilda aktiviteter och arrangemang
-
hur klubben kan bli ännu bättre för sina medlemmar
- hur klubben kan få fler medlemmar
- hur klubben kan få fler ungdomar att stanna längre
- hur och var vi ska kommunicera - med medlemmar och externt – t.ex. hemsida, mejl eller sociala medier
- hur vi skapar och bibehåller trygghet och trivsel för alla i klubben
- förslag på samarbeten eller sponsring
- annat du tycker kan göra TKBTK ännu bättre
Alla idéer är välkomna – stora som små!
Du behöver skicka in förslag senast den 15 januari 2026 för att det ska behandlas av årsmötet
Skicka ditt förslag till: info@tkbtk.se Kalla gärna mejlet ”till årsmötet”. Har du frågor inför formulering av förslag så kan du mejla även dem till ovanstående adress så hjälps vi åt!
Dina tankar och idéer är viktiga och hjälper oss att utveckla TKBTK tillsammans.
Eller om du känner för att "Jag vill hjälpa till mer hands on" går det utmärkt att meddela Valberedningen om att du är intresserad av att ingå i TKBTK:s Styrelse. Eller du kanske vet någon som borde bli tillfrågad av valberedningen. Maila då till valberedningen@tkbtk.se
Tack för att du engagerar dig!